Yönetici, Uyuşturuculara Karşı Sürüş Başlatıyor | Hubballi Haberleri

IstAh

Member
Dharwad: Bölge yönetimi, eğitim kurumları ve diğer yerlerdeki narkotik tehdidini sona erdirmek için sıkı önlemler alacak ve yetkililer okullara ve kolejlere sürpriz ziyaretler yapacak.
Komiser Yardımcısı Gurudatt HegdeMerkez talimatıyla gerçekleştirilen İlçe Narkotik Koordinasyon Kurulu’nun ilk toplantısına başkanlık eden A.Ş., kenevir, afyon ve diğer narkotik maddelerin zararları konusunda bilinçlendirmenin ve öğrencilerin uyuşturucuya kapılmalarının önlenmesinin tüm eğitim kurumlarının sorumluluğunda olduğunu söyledi. maddeler. Yetkililerden oluşan ekiplerin eğitim kurumlarını ve yurtları ziyaret ederek bu maddelerin kullanıldığı tespit edilirse cezai işlem başlatacaklarını söyledi.
Tüm okulların, ÜB’nin, kolejlerin ve üniversitelerin, öğrencilerin yasaklanmış uyuşturucu kullanımıyla ilgili şikayetlerini dile getirmeleri için şikayet kutuları tutması gerektiğini söyledi. Çoktan COPTA yürürlükte olduğunu ve eğitim kurumlarının yakınında tütün satılması ve tüketilmesinin suç olduğunu sözlerine ekledi.
SP Lokesh Jagalasar, komitenin toplanma amacının çocukların uyuşturucuya yakalanmasını önlemek için önlemler almak olduğunu ve tüm öğrenciler, veliler ve öğretmenler tarafından adımlar atılması gerektiğini söyledi.
Ziraat dairesinden yetkililerin kenevir ekilen tarlaları kontrol etmesi gerektiğini söyledi.