Shivpal: Artık birleştik; Geline hayır diyemez | kanpur haberleri

ForAhmed

Global Mod
Global Mod
KANPUR: Pragatisheel Samajwadi Partisi-Lohia (PSPL) şefi Shivapal YadavJaswantnagar’daki Mainpuri Lok Sabha ara seçimlerinde gelini Dimple Yadav için kampanya yürüten Kim, Cuma günü, özellikle Samajwadi Partisi (SP) patriği Mulayam Singh Yadav’ın ölümünden sonra hepsinin nasıl bir araya geldiğini açıkladı.
Shivpal, “Şimdi gelinim Dimple seçimlere girerken biz de (Yadav klanı) bir olduk. Dimple beni arayıp ‘amca seçime girmelisin’ dedirtti. Bir gelin onunla gitmek isterse, kim hayır diyebilir” dedi.
Herkesin ondan hep birleşmesini istediğini, şimdi hepsinin birleştiğini söyledi.
“Ayrıca Akhilesh’e (kuzen ve SP başkanı Akhilesh Yadav) hepimizin birlik içinde kalacağımızı söyledim. Hatta Dimple’a Akhilesh işleri batırırsa benimle kalman gerektiğini söyledim. Şimdi bir değil iki seçimle mücadele etmeliyiz… Gelecekte de birlikte mücadele edeceğiz” dedi. Sarsai Helu Basrehar köyü Cuma günü Jaswantnagar’ı bloke etti.
‘Netaji’nin (Mülayam) yokluğunda bile bu seçimde itibarının da tehlikede olduğunu söyledi. “Şimdi bir-iki seçim daha mücadele etmemiz gerekiyor, o zaman bu gençler gelecekteki seçimlere katılacaklar.”
Shivpal ayrıca Jaswant Nagar halkını SP adayı Dimple’a oy vermeye çağırdı.
Bharatiya Janata Partisi’nin (BJP) politikalarını yanlış olarak nitelendirdi ve bu hükümetteki yolsuzluğun sistemde zirvede olduğunu söyledi. “Polis karakolu açıkça rüşvet alıyor. Eskiden 100 rupi ile yapılan iş 1000 rupi ile yapılmıyor” dedi.
Ayrıca BJP hükümetini çiftçi karşıtı olarak nitelendirdi.
“Çiftçiler elektrik nedeniyle davalardan muzdarip. Bu kez, Netaji’nin vefatından sonra, ara seçim Mainpuri Lok Sabha koltuğunda yapılacak, bu nedenle Netaji’nin onuru için herkes coşkuyla oy vermeli ve Dimple’ın oyların büyük çoğunluğunu alarak kazanmasına izin vermeli.