Seçmen veri hırsızlığı: BLO’lara Hubballi’de şüpheyle yaklaşılıyor | Hubballi Haberleri

IstAh

Member
HUBBALLI: Seçmen verilerinin çalınması, Hubballi-Dharwad’ın kardeş şehirlerindeki seçmenlerin kapı kapı ziyaretleri sırasında devlet düzeyindeki gerçek yetkilileri şüpheyle görmesiyle ciddi sonuçlar doğurmaya başlıyor.
Seçim Komisyonu (AK), BLO’ları seçim kütüğü incelemesi ve özel özet revizyonu ile görevlendirdi. BLO’lar – çoğunlukla seçim görevi olan devlet okulu öğretmenleri – artık kapı kapı dolaşıyorlar ve kimliklerini göstermelerine rağmen, insanlar ya ayrıntıları paylaşmayı reddediyor ya da seçilmiş temsilciler veya bölge yetkilileriyle kimlik bilgilerini kontrol ediyor.
Bu eğitimcileri utandırmanın yanı sıra çok büyük gecikmelere neden oluyor ve BLO’lar revizyon çalışmalarının zamanında bitirilemeyeceğinden korkuyor.
Bir kadın BLO Vidyanagar’da seçmenlerin ondan kimlik kartını istediğini söyledi. “Kimliğim eğitim departmanı tarafından verildi, ancak BLO olduğumu belirten bir kimlik istediler” diyor. “Onlara AK’nin bu tür kartlar vermediğini söyledim ve bunun yerine AK’den beni BLO olarak atayan bir mektubu gösterdim. O sırada ağlamak üzereydim. Dolandırıcı muamelesi gördüm. ”
Gopanakoppa’daki kıdemli bir BLO, insanların kimlik bilgilerini kontrol ettiğini ve ardından hırsızmış gibi ona hakaret ettiğini söyledi. “Seçilmiş bir temsilciyi bile aradılar ve o da bana nerede çalıştığım ve çalıştığım departman gibi her türlü soruyu sordu” dedi. “Daha yüksek makamlardan beni bu sorumluluktan kurtarmasını istemeyi düşünüyorum. ”
Fakat veerendra murasillinyeminli mali müşavir Lingaraj Nagardolandırıcılığın ortaya çıkmasından sonra, onun gibi insanların dikkatli olmasının doğal olduğunu söyledi.
“BLO’lar ben istasyonda yokken evimi iki kez ziyaret etti. Onlardan biri beni aradı ve kullandığım arayan kimliği uygulaması aramanın Bihar’dan olduğunu gösterdi. Doğal olarak şüphelendim. Bu yüzden şirketimizi aradım ve kişinin gerçek olduğunu doğruladım. BLO ertesi gün evime geldiğinde kimlik bilgilerini yeniden doğruladım. Dikkatliydim çünkü bu bizim güvenliğimizle ilgili bir mesele. ”
Ashok SayjanKarnataka Hükümeti Kırsal İlkokul Öğretmenleri Derneği başkanı, bunun talihsiz bir durum olduğunu söyledi. “Bir anlamda insanlar haklı ama bir de farkındalık eksikliği var. Tahsildar, kabin seviyesindeki her departman için BLO’ların listesini yayınlamalıdır. İnsanların herhangi bir şüpheleri varsa arayıp doğrulaması için yardım hattı numarasını ifşa etmelidirler. Seçim Komisyonunun ayrı BLO kimlik kartları vermesi yardımcı olacaktır. ”