Otobüslerdeki çöp kutuları: toplu taşıma departmanının yeri değiştirilemedi | Hubballi Haberleri

IstAh

Member
HUBBALLI: Başkan tarafından verilen talimatlar Ulusal Yeşil MahkemeKarnataka’nın katı atık yönetimi gözetim komitesi, çöp kutularını ulaşım departmanı otobüsler iki ayı aşkın bir süre sonra bile kağıt üzerinde kaldı.
NWKRTC’deki kaynaklar, otobüslerde çöp tenekesi kuralını uyguladığını iddia etti.
17 Ekim’de Hubballi’deki bir toplantıda Ulusal Yeşil Mahkeme katı atık yönetimi komitesi başkanı Yargıç Subhash Adi, ulaşım departmanından yetkililerden insanların yola çöp atmasını önlemek için otobüslerdeki çöp kutularını kullanmalarını istedi. atmak Daire yetkilileri kabul etti ve uygulayacaklarını söylediler.
NWKRTC genel müdürü Bharat S, hareketin Hubballi şehir deposunda pilot olarak tanıtıldıktan kısa bir süre sonra söyledi.
NWKRTC’nin Hubballi şehir şubesinin DC’si Vivekanand Vishwagnya şunları söyledi: “Bir ay önce altı otobüse çöp kutuları yerleştirdik ancak iyi bir yanıt alamadık. Kısa bir süre sonra NGT toplantısında detaylı bir rapor sunacağız.”
TOI, CBT ile Gamangatti arasındaki otobüsleri kontrol ettiğinde, mavi ve yeşil renkte iki çöp kutusu bulundu. Mavi çöp kutusu kuru atık içindir ve yeşil çöp kutusu ıslaktır. Her iki kutu da otobüsün ön çıkışına, sürücünün soluna yerleştirildi.
TOI’nin temasa geçtiği bir şehir depo müdürü, çöp kutusu takılı altı otobüsten dördünün bir atölyede ve birinin küçük onarımlar için bir garajda olduğunu söyledi. Çalışan bir otobüs olduğunu söyledi.
Bazı yolcular, bu tür programları uygulamadan önce yetkililerin farkındalık yaratması, otobüslere etiket yapıştırması ve otogarlarda ve otobüslerde otomatik adresleme sistemi aracılığıyla anonslar yapması gerektiğini söyledi.
Öğrenci Sushmita, “Üniversiteye her gün otobüsle gidiyorum ama içinde çöp tenekesi bulamadım. Yetkililer sadece çöp kutusu tutmamalı, aynı zamanda insanların bunları kullanmasını sağlamalıdır.”