Normal Hayatı Etkilemeden Adım Adım Uygulanacak Covid Önleyici Tedbirler: Karnataka CM Basavaraj Bommai | Hubballi Haberleri

IstAh

Member
BELAGAVI: Karnataka’nın Baş Bakanı Basavaraj Bombai yükselişi konusunda farkındalık yaratmanın önemine vurgu yaptı. Kovid vakaları dünya çapında ve Omicron alt varyantı BF.7’nin yayılması. Pazartesi günkü kabine toplantısında Bommai, hükümetin günlük yaşam ve ekonomik faaliyetlerdeki aksamaları en aza indirmek için kademeli olarak önleyici tedbirler alacağını belirtti.
“Mevcut Covid durumu, bugün kabine toplantısında, takviye dozunun artırılması, test yapılması, testin zorunlu hale getirilmesi konusunda kamuoyu bilincini artırma ihtiyacı hakkında tartışıldı. Grip benzeri hastalık (ILI) ve Şiddetli akut solunum yolu hastalığı (SARI) vakaları, kapalı yerlerde maske takın” dedi.
Gazetecilere verdiği demeçte, tüm bunların bugün daha sonra üst düzey bir toplantıda tartışılacağını söyledi.
“Normal hayatı ve ekonomik faaliyetleri hiçbir şekilde aksatmadan önleyici tedbirleri adım adım almak zorunda kalacağız” diyen Bakan, farklı ülkelerdeki Kovid vakalarındaki artışın ardından yılbaşı kutlamaları için belirli yönlendirmeler yapılacağını sözlerine ekledi. dünyanın parçaları.
Sağlıktan Sorumlu Devlet Bakanı başkanlığında bir toplantı K Sudhakar ve Afet Yönetimi Bakanı R Ashoka, teknik uzmanlarla birlikte bugün, muhtemelen Yeni Yıl kutlamaları da dahil olmak üzere önümüzdeki günlerde izlenecek Covid önleyici tedbirler ve yönergelere karar verecek.
(PTI girişi ile)