‘mürit’ Raghuraj Shakya bana ihanet etti, diyor Shivpal | kanpur haberleri

ForAhmed

Global Mod
Global Mod
KANPUR: Bir eleştiri başlatmak Raghuraj Bharatiya Janata Partisi’nin (BJP) Mainpuri Lok Sabha koltuğu için ara seçim adayı Shakya, Pragatisheel Samajwadi Partisi (Lohia) lideri Shivpal Yadav’ın Raghuraj’ın kendisine müridi demesine rağmen ihanet ettiğini söylediğini söyledi.
Shivpal, Jaswantnagar seçim bölgesinde Samajwadi partisi adayı ve gelini Dimple Yadav için kampanya yürütüyor.
Jaswantnagar’ın Basrehar bloğundaki Rahin köyündeki bir ‘nukkad’ mitinginde Shivpal, Raghuraj’ı SP’ye başlattığını ve ardından onu iki kez milletvekili ve bir kez MLA üyesi yaptığını söyledi. “Bütün bunlardan sonra bile bana ihanet etti. Raghuraj, bir Shakya liderinin zirveye ulaşmasını istemiyor, bu yüzden son meclis seçimlerinde Etawah koltuğundan Sarvesh Shakya’yı yenmek için çalıştı” dedi. Shivpal, kendisine tıbbi tedavi için yola çıktığını söyleyen Raghuraj’ı aradığını söyledi. “Ona Lucknow’daki Lohia Hastanesine gitmesini söyledim ve onu tedavi etmesi için orada doktor olan bir arkadaşımla konuşacağımı söyledim. Ve ertesi gün BJP’ye katıldığını öğrendim. Gelinle kavga eden mi var?” diyen Shivpal, “Bana haber vermeden çok büyük bir adım attı. Bir öğrenci bunu yapamaz.”
Shivpal, 2022 seçimlerinin sorumluluğu kendisine verilmiş olsaydı, her seçim bölgesinde oyların 10’dan 50.000’e çıkacağını söyledi. “Akhilesh en az 250 sandalye kazansaydı CM olurdu,” dedi ve ekledi, “Ama şimdi aile bir ve Netaji’ye bir saygı duruşu olarak, Dimple’ın zaferini – tarihi bir zafer – yapmak için çok çalışacağız.”
Shivpal, BJP’ye daha fazla saldırarak, “BJP halkı, seçimleri bu kadar çabuk sonuçlandırmak ve ilan etmek için Netaji’nin ölümünden sonra üç ay bile beklemedi. Seçim Komisyonu da baskı altında çalışmaya başlarsa demokrasi nerede olacak? Şimdi şerefsizlerle ve yalancılarla uğraşıyoruz. BJP iktidarının altı yılı geçmesine rağmen verdiği sözlerin hiçbiri yerine getirilmedi ve yolsuzluk had safhaya ulaştı.