Mainpuri Halkından Netaji’ye Saygı, Dimple After Win| kanpur haberleri

ForAhmed

Global Mod
Global Mod
KANPUR: Samajwadi Partisi adayı Dimple Yadav Perşembe günkü rekor zaferini anlattı kafa puri Lok Sabha, “Mainpuri halkı tarafından SP patronu Mulayam Singh Yadav’a samimi bir saygı duruşu” olarak yan anket yaptı. Eşi ve SP başkanı Akilesh Yadav, “Bu, olumsuzluk siyasetine karşı popüler bir talimattı” dedi. Her ikisi de Mainpuri halkına ankette yer aldıkları için teşekkür etti. Dimple, Bharatiya Janata Party’yi (BJP) yendi. Raghuraj Singh Shakya 2,88 lakh oy gibi büyük bir farkla. Akhilesh, “Bu zafer, olumsuzluk siyasetine karşı halkın vekaletinin yanı sıra Mainpuri seçmenlerinin zaferidir. Bu tarihi zafer, tribün emekçilerinin emeği sayesindedir. Mainpuri halkı uyum politikasına inanıyor.”
“SP adayının kazandığı tüm işçilere teşekkür ediyorum” dedi. Dimple, “Bu, Netaji’nin (SP patronu ve kayınpederi Mulayan Singh Yadav) zaferidir. Bu, Netaji’ye samimi bir saygı duruşudur. adına tarihi bir yetki olacağını söylemiştim. netaj ve olan buydu.
Akhilesh, Netaji’nin politikalarının Mainpuri halkı tarafından desteklendiğini söyledi. “SP, Netaji’nin yaptığı Mainpuri’nin geliştirilmesi üzerinde çalışacak. Mainpuri halkı, Lohia ve Ambedkar’ın hayallerini gerçekleştirdi.”
Akhilesh, “Yönetim ve hükümetin baskı uygulamak için çalışma şekli, halka uygun bir tepki verdi” dedi.
Dimple, kocası Akhilesh ile birlikte sayım merkezine ulaştı ve zafer belgesini aldı.
Mulayam’ın vefatından sonra boşalan Mainpuri Lok Sabha koltuğunu Dimple kazandı.
Ara seçimlerde asıl mücadele SP ile BJP arasında yaşandı. Dimple, BJP adayı Shakya’yı 2.88.461 oyla mağlup etti. Dimple 6.18.120 oy alırken, BJP adayı 3.29.659 oy aldı.
Akhilesh ayrıca Shivpal’ın evine gitti. PSPL şefi Shivpal’a SP bayrağını takdim etti. Bu jestle Shivpal’ın PSPL partisinin SP ile birleşmesinin sinyalini verdi. Daha sonra Shivpal’ın arabasına sloganlarla bayrak asıldı.