Koppal askeri rekor kitaplarında yer almayı hak ediyor | Hubballi Haberleri

IstAh

Member
ÇİFT: Veeresh P Gadiganur39, Mailapur köyünden bir genç karatağı taluk itibaren Koppal ilçe, Ocak 2002’den beri Hint Ordusu’na hizmet ediyor. Şimdi, bu yılın Haziran ayında Mentok Sıradağları’na yaptığı dağcılık seferi sayesinde kayıtlar yazdı.
Yeni rotalar keşfederken üç gün içinde üç bakir zirve de dahil olmak üzere 11 dağa tırmandı. ‘Hindistan Rekorlar Kitabı’ ve ‘Asya Rekorlar Kitabı ve Resmi Dünya Rekoru’ başarısını takdir etti.
Gadiganur, TOI’ye Mentok Range’e ikinci kez bir dağcılık gezisi planladığını ve bu başarının iki hafta önce rekorlar kitabına girdiğini söyledi. “Mentok Range’e tırmanan tek Güney Hintli benim” dedi.
Asker şimdiye kadar 2017’de Siachen Buzulu’ndaki Mt Apsarasas-II, 2018’de Garhwal Himalaya’daki Mt Kamet, Mt Bhagirathi-II, Mt Jogin-III dahil 39 dağa tırmandı. 2017’de Ladakh Himalaya’daki Stok Kangri Dağı, Hint Himalayaları boyunca . Diğer iki ekip üyesi Yarbay Manoj Joshi, Uttarakhand ve Hav Deepak Kumar SM ile dört günde 6.000 metrenin üzerindeki 17 dağa tırmandığı için iki Hindistan Rekorlar Kitabı, iki Asya Rekorlar Kitabı ve Noble Dünya Rekorları ve Dünya Rekorlar Kitabı aldı. , Ghaziabad, Ağustos 2021’de.
“2010 yılında dağcılık eğitimine başladığımda hiçbir şey bilmiyordum. Ama eğitimden sonra bunun nasıl bir macera olduğunu anladım. Dağa tırmanmak ve üç renkli ayakta durmak gerçekten tatmin edici” dedi.