Kanpur: Eğitmen öğrenciyi ‘cezalandırmak’ için tatbikat kullanıyor | kanpur haberleri

ForAhmed

Global Mod
Global Mod
KANPUR: Kanpur’daki Prem Nagar’daki Temel İlköğretim (Devlet) Okulundaki V. sınıf öğrencisinin matematik tablosunu okuyamaması, okuldaki bir öğretmenin iddiaya göre dokuz yaşındaki öğrenciyi ‘cezalandırmak’ için elektrikli matkap kullandığı ve bu süreçte reşit olmayan çocuğu yaraladı.
Raporlara göre, sanık eğitmen kütüphanedeki onarım çalışmalarını denetlerken bir öğrencinin geçtiğini gördü ve ondan 2 çarpım tablosunu okumasını istedi. Çocuk bunu yapmayınca, eğitmen elektrikli el matkabını kaptı ve reşit olmayan çocuğu yaraladı.
2’lik çarpım tablosunu okumadığım için cezalandırıldım
Perşembe günü meydana gelen olay, Cuma günü öğrencinin velilerinin okul önünde protesto gösterisi yapmasıyla ortaya çıktı. Temel Eğitim Görevlisi (BSA) olay yerine ulaştı ve Anuj Pandey olarak tanımlanan eğitmeni çıkardı. BSA, olayı araştırmak için üç kişilik bir komite kurdu.
Öğrenci Sachin (adı değişti) gazetecilere, Anuj’un ondan iki kişilik tabloyu okumasını istediğini ve okuyamayınca sol elinde bir elektrikli matkap çalıştırdığını söyledi. “Sonra, yakınlarda duran bir öğrenci arkadaşı olan Ram (adı değişti), matkabın fişini çekti, ancak o zamana kadar yaralandım” diye ekledi.
Öğrenci yaralandıktan sonra öğretmenler ona hafif bir tedavi uyguladı ve gönderdi.
Ancak öğretmenler olayı büyüklerin bilgisine sunmazdı.
Çocuk eve gelip çileyi anne babasına anlatınca, Cuma günü çocukla birlikte okula geldiler ve öğretmen hakkında sert işlem yapılması talebiyle kitlesel bir protesto düzenlediler.
Ayrıca, öğretmenlerin olayı amirlerine bildirmediklerini ve ayrıca tetanoz iğnesi yapmayı da içeren uygun tedaviyi sağlamadıklarını iddia ettiler.
Konu üst düzey bölge yetkililerine ulaşır ulaşmaz, BSA Surjit Kumar Singh olay yerine koştu ve konuyu sordu.
“Öğretim elemanının hizmetlerden çıkarılması tavsiyelerine ek olarak okuldan uzaklaştırılıyor. Ayrıca, öğretmenlerin çocukların gitmesine nasıl izin verdiği gibi diğer hususları araştırmak için üç kişilik bir komisyon oluşturuldu” dedi. Bazı çalışmaların devam ettiği kütüphaneye. Panel ayrıca çocuğun kazara yaralanıp yaralanmadığına da bakacak” dedi.