Kadınların Eğitimi Toplumun Gelişimi İçin Hayati: Vali | Hubballi Haberleri

IstAh

Member
Vijayapura: Kadınların eğitimi, toplumun gelişiminin temelidir ve Shivasharane Akkamahadevi’nin adını taşıyan tek kadın üniversitesidir. Vijayapura Vali Thaawar Chand Gehlot, 2003 yılında kadınların güçlendirilmesine yardımcı olarak çalıştığını söyledi.
Pazartesi günü Karnataka Eyaleti Akkamahadevi Kadın Üniversitesi’nin 13. ve 14. yıllık toplantısında konuşan Gehlot, ulusal eğitim politikalarının büyük bir Hindistan olan Nirbhar Hindistan’ı şekillendirmede önemli bir rol oynadığını ve kadınların bundan en iyi şekilde yararlanması ve her alanda yer alması gerektiğini söyledi. çalışmak . “Kadınları güçlendirmek için ulusal ve merkezi hükümetler tarafından birçok plan uygulandı. Kendi alanlarında şampiyonluklar kazanmış tüm kadınlar milleti motive etmelidir. Bu üniversite kadınlara kaliteli eğitim veriyor ve onların hayatın her alanında ilerlemelerine yardımcı oluyor” dedi.
Sumangali Sevashram, Bengaluru’da sosyal hizmet uzmanı olan Dr SG Sushilamma’ya ve Bidar Guru Nanak Grubu Eğitim Kurumları Başkan Yardımcısı Reshma Kaur’a fahri dereceler verdi. Prof Shantisree Dhulipudi Pandit, VC Jawaharlal Nehru Üniversitesi, Yeni Delhi, toplumun ve ülkenin ancak kadınlar için yüksek eğitim yoluyla anlamlı ilerleme sağlayabileceğini söyledi. “Kadınlar için eğitim, Hindistan’da nesiller arası dönüşüm için çok önemlidir” diye ekledi,
Üniversite Rektör Yardımcısı Prof. BK Tulasimala, üniversitenin bölge merkezinin bu eğitim öğretim yılından itibaren faaliyete geçtiğini ve çevre ilçelerden gelen kız öğrencilere yüksek öğrenim olanağı sağlamak için harekete geçildiğini söyledi. Düzenlenen toplantıda çeşitli lisans ve lisansüstü derslerinde dereceye giren 167 kız öğrenciye 202 altın madalya verildi.