İklim Değişikliğiyle Mücadele Uluslararası Eğitim Programı Iit-k’de sona erdi | kanpur haberleri

ForAhmed

Global Mod
Global Mod
KANPUR: IIT-Kanpur ve Afrika-Asya Kırsal Kalkınma Örgütü (AARDO) tarafından ortaklaşa yürütülen ‘Yenilenebilir Enerji Kullanırken İklim Değişikliklerini Hafifletmek’ konulu Uluslararası Eğitim Programı Enstitü’de sona erdi. 17 Kasım’da başlayan bir haftalık eğitim programı, çeşitli dersler ve uygulamalı deneyimlerden oluştu.
Profesör Satyaki Roy tasarım departmanından, prof. J Ramkumarkoordinatör, RuTAG ve MedTech ve Amandeep Singh, Imagineering Laboratuvarından REO IIT-Kanpur veda fonksiyonunda hazır bulundu.
Profesör Satyaki Roy, “Çalıştay, dünyadaki tüm ülkeleri etkileyen bir sorun üzerinde gerçekleştirildi. Katılımcıların kendi ülkelerine bazı fikirler taşıyabilmelerini ve bu temelde politikaların bu alanda olumlu değişiklikler getirecek şekilde formüle edilmesini umuyoruz.” Prof J Ramkumar şunları söyledi: “Umarım uygulamalı eğitim, katılımcıların konuyu anlamalarına yardımcı olmuştur. Hükümetlerimizin sürdürülebilir teknolojiye doğru ilerlemesine yardımcı olmak için birlikte deneyelim. Umarım gelecekte hep birlikte çalışırız.”