Hradec'in baş mimarı koalisyonla aynı fikirde değildi, büyük projeler halef olarak kalacak

IstAh

Member
Petr Brna yirmi iki yıl önce göreve geldiğinde, Prag'dan gelen D11 otoyolu Podbrady'den geçiyordu, fütüristik ulaşım terminalinin bulunduğu yerde bakımsız bir park vardı ve Hradec Krai ordunun ayrılışından sonra toparlanmaya çalışıyordu.

Artık Mileta kavşağının dönüşü kapandı, Choce'ye doğru çift yolun inşaatı tamamlandı ve Pardubice'ye giden yol tipi tamamlandı, kuzey teğeti tamamlanıyor, merkezi lansman başka bir bağlantıyı da hatırlıyor. Ve sonunda Hradec'in yeni bir dünya dalgası yaratma çabası sona eriyor. Bu Petar Brno'nun ellerinde yapıldı.

Baş mimar anlaşmanın ardından ayrılır ancak sonunun oldukça gergin olması dikkat çekicidir. ODS'nin belediye başkanının ofisinde onu dövmeye çalıştığını duydum ama koalisyondaki diğer partiler o kadar da kötü değildi.

Geçen yılın sonunda muhalefet temsilcilerinin tartışmalarda bu konuyu birkaç kez sorması üzerine onun ayrılacağına dair spekülasyonlar vardı. Bu, Başbakan Yardımcısı ve Başbakan Yardımcısı Adam Zruba (Zmna a Zelen) tarafından resmen doğrulandı. Petr Brna 31 Ağustos itibarıyla ayrılıyor, şehir onu harici bir işbirliğine terk etti. Boş pozisyon bir kadın tarafından ilan edilmiş olup, başvuranlar 10 Mayıs'a kadar başvuruda bulunabilirler.

Varsayımlarda ayrılık

Hayatının sonlarına doğru kalenin baş mimarı, kızaklar ve köpekler hakkında halk bilgeliğini buldu. Onun sözlerinden, kendisiyle şehir yöneticisi arasındaki kimyanın yürümediği anlaşılıyor.

Prosedürler ve diğer önemli konularda denetimin yanı sıra desteğe de ihtiyacınız olduğu açıktır. Bu durumda anlaşmaya varmak mantıklı görünüyor. Ayrılmamın resmi bir nedeni yok, yazacak bir mektubum ya da buna yol açacak bir sorunum bile yok, kısacası Petr Brna'ya yollarımızı ayıracağız.

Her hükümetin inşaat yatırımına yönelik özellikleri ve farklı tutumları belirlemesi gerekir. Hradec'te onlarca yıldır projeler hazırlıyoruz ve devam etmesini istiyorum. Kentin sistemli bir şekilde hazırlanması gerekiyor, tek bir öncelik ile sınırlandırılmamalı, tüm hazırlığın ve personelin işin içinde olması gerekiyor. Yüce kişi: Krlovroč departmanındaki Brno'nun baş mimarı, uykunuzu ovaladığınızda köpekleri beslemeniz gerektiğini açıklıyor.

O bir politikacı, ifadeciden pişmanlık duyuyor

Kara Meclisi Komitesi Başkanı ve sözcü Oldich Vlask (ODS) nedenini şöyle anlattı: Ayrılışı bir politikacı. Üşüyorum.

2002 yılında ilk olarak Brno'da Vlaskova'nın belediye başkanlığı altında çalışmaya başladı. Kimilerine göre madenin bitirilmesine ilişkin anlaşmanın arkasında yer alan sulh hakiminin vereceği yanıt etkili olmalı.

Kişisel egonun öne çıkması, iletişim kuramama ve olayları açıklayamama. Koalisyonun etkili üyelerinden biri, isminin açıklanmaması koşuluyla, bazı insanlar bilmiyor ama yetkiye sahip olduklarını söyledi.

Yüksek rütbeli politikacı Petr Brno'yu eski belediye başkan yardımcısı Josef Mali'ye iyi bir aday gösterdi, ancak mahkeme onun şehir için uygunsuz bir otopark satın alması nedeniyle şehre 23 milyon kron ödemesi gerektiğine karar verdikten sonra.

Pek fazla gibi görünmüyor ama Josef Mal çok yetenekli bir politikacıydı ve ona çok hayranım. Petr Brna, hem çeşitli yatırımcılarla hem de SD ve bakanlıklar gibi merkez ofislerdeki tavırları ve verimliliği açısından ona benziyor. Sonu ilk başta acı vericidir ve toprak selinden dolayı hemen yalıtılır. Onun halefinin kim olacağını göreceğiz, bu her an büyük bir siyasi müzakere meselesi olacak. Şehrin bir vizyonu olup olmadığını bana sadece seçim söylüyor, ben atanmadım, sadece şehrin liderliği tarafından.

sonunda dünya dolu

Ayrılışının nedenleri hakkında yorum yapmak istemiyorum, bu bir anlaşma gereğidir ve kesinlikle yanlışlıkla değildir. Hem bc projelerini tehdit etmemek hem de baş mimar departmanının normal şekilde çalışmaya devam edebilmesi için ağustos sonunu seçtik. Sendikaya bağlı kalmayı göze alamayız. Yeni bir liderin sahneye çıkmasını istiyoruz. Halihazırda başlatılan birçok proje var ve bunların uzun süre devam etmesine ihtiyacımız var, örneğin üst düzey bir sanat endüstrisiyle iş birliği gibi. Adam Zruba, zemin seviyesinde işbirliğine devam etmek istiyoruz dedi.

Zemini dolu ve köpek adu yavaşladı ve ertelendi bu yıl bitirilmesi gerekiyor. Petr Brna'nın rolü aptalca.

Baş mimarın pozisyonu yasal bir şehirde çok nadirdir ve Bay Mimar Brno'nun arazi kullanımı ve şehir gelişimi alanında gerçek bir uzman olduğunu düşünüyorum. Elbette eleştirel sesler de olacaktır, karar alma odasında baş mimar konumundan kendinizi kaptıramazsınız. Sitedeki faaliyetlerinin sona ermesiyle bağlantılı olarak, toprak içmeyi tamamlamadan ayrılmasını talihsizlik olarak görüyorum ve içkisi hızlanmasın diye ona sarılıyorum, komite eski başkanı dünya dolusu için Jan Holsek (Rozvjme Hradec).

Fatln inşaat projeleri

Petr Brna'ya göre yeni zemin seviyesinden bağımsız olarak Hradec'in önünde başka projeler var. Kuzey teğet, iki hatlı demiryolunun inşaatının yanı sıra başka bir konnektör ve başka bir atlama telinin inşaatına da yakında başlanacak.

Özellikle son zamanlarda hakikate karşı oldukça bilgisiz bazı polemiklere maruz kaldınız. İyileştirilmiş ulaşım sistemiyle ilgili bu uzun vadeli projeleri tamamlamamız gerekiyor. Bunların 20 milyarın üzerinde projeler olduğunun farkına varmamız lazım. Bu durum gerçekten çok sıra dışı. Somut: örneğin şehirden toplu taşıma almanız gerekiyor ve ardından çevre yolu üzerindeki OTOBÜS şeritleri gibi şeylere yatırım yapabilirsiniz. Kentin tekdüze bir şekilde ve buna engel olacak en ufak bir adım olmadan hazırlanması gerektiğini söyleyen mimar, kentin uzun vadeli planlarında kimin kafa karışıklığı yaratacağının ipucunu bile vermiyor.

Ve ilk olarak, o zaman kırılıyor. SD'nin kuzey tanjantı için büyük bir hazırlığı var, başka bir konnektör için belgelerim var ama yanlardan gelen sinyallerin net olması gerekiyor. Başka bir debriyajın farklı şekilde tasarlanabileceği tartışmasına izin vermemeliyiz. Bu tür sinyaller devasa kodlarla tetiklenebilir. Bu durumun Hradec için tam zamanlı olarak gerçekleşmesi gerekmiyor. Sorun çıkarmak istemiyorum, sadece bir çeşit itiraz bekliyorum, diye uyardı Brna.

Siyasi baskı altında çalışın

Oldich Vlask'ın ayrılmasından sonra birliğinin devamı konusunda endişeler var. Süreklilik sonsuza kadar sürecek, çünkü önümüzdeki yıllarda inşaatların yasallaşması aşamasına geçilecek, hazırlıkları inanılmaz uzun sürdü. Stadyumla, Mileta kavşağıyla, Pardubice ve Choce'ye giden iki hatlı pistle, kuzey tanjantı ve letitle oynadık. Bunların hepsi devasa projeler. Baş mimar ve ben her zaman aynı vizyona sahip değildik ama her zaman birbirimizi görmeyi ve tartışmaları kabul etmeyi başardık. Eski belediye başkanı, birçok siyasi kuşakla tanışabildiği için onu takdir ediyorum, dedi.

Oldich Vlasek'e göre Petr Brna'nın halefinin aranmasının planlı ve üstelik siyasi güdümlü olacağı açık:

K politikacı olmazdı. İşgücü piyasasını ve arzını biliyorum ve doğru olanı seçtiğimiz konusunda çok endişeliyim. Hradec kaliteli bir baş mimar gönderecek, onu bulmak kesinlikle kolay olmayacak.

Halefi olarak Petr Brna da kısa ve öz bir şekilde şunları anlattı: Baş mimarın tüm departmanına başladığınızda ilk dakikada siyasi baskı oluşacaktır. Umarım gerekli bilgilerin bazılarını aktarabileceğim biri tarafından yönetilir.