Hdmc eğitimi: sadece 32 şirket kayıtlı | Hubballi Haberleri

IstAh

Member
Hubballi: 82 kişiden sadece 32’si HDMC şirketler, belediye başkanının verdiği bir yönetim kursuna kaydoldu İrlandalı Anchatageri 27 ve 28 Aralık tarihlerinde almak istiyor.
Anchatageri, iş dünyası liderlerinin çoğunun işlerinde yeni oldukları için genel kurul toplantılarına nasıl katılacaklarını, soru hazırlamayı ve bölgelerinde kalkınma üzerinde çalışmayı bilmediklerini söyledi. Bu konuyu göz önünde bulundurarak 27 ve 28 Aralık tarihlerinde 82 şirketin tamamı için Mysuru’da bir eğitim programı düzenledik” dedi.
Ancak çoğu şirket eğitime ilgi göstermedi, dedi. “Şimdiye kadar sadece 32 şirket adını HDMC’ye kaydettirdi ve önümüzdeki günlerde 8-10 şirketin tescil edilmesi bekleniyor. Yani eğitimde sadece 40-42 kurum bekleniyor. Kurumların becerilerini keskinleştirmeleri ve sosyal konular hakkında daha fazla bilgi edinmeleri için iyi bir fırsat, ancak çoğu ilgilenmiyor” dedi.
Eğitim sırasında kıdemli IAS memurlar ve kaynak kişiler, sosyal meselelerle nasıl başa çıkılacağı ve devlet fonlarının nasıl kullanılacağı konusunda ipuçları vereceklerini söyledi.
Kongre ayrıca eğitimin ertelenmesini talep etti.
Bazı kadın şirketler aileleri ile seyahat etmek istiyor. Belediye başkanı, “Ama onlara HDMC’nin masrafları karşılamayacağını söyledik” dedi.
“Kongre üyeleri de bizden eğitimi ertelememizi istedi ama biz bunu yapmayacağız ve isimlerini yazdıranlara yapacağız. Kayıtlı şirketler Pazar gecesi eğitim için şehirden ayrılacaklar” dedi.