Guv Toplantı Sırasında Antik Kültürü Öne Çıkardı | Hubballi Haberleri

IstAh

Member
HAVERİ: Perşembe günü Vali Thawar Chand Gehlot, Karnataka Devlet Folklor Üniversitesi’nin 6. ve 7. toplantısında Karnataka’nın kadim kültürüne “mimarlığı, müziği, edebiyatı, dansı ve sanatı” ile ışık tuttu.
Haveri’deki üniversite toplantısına sanal olarak katıldı.
Eyalet hükümetinin, Kannada halkının yanı sıra zengin tarihi, geleneği, sanatı, edebiyatı ve kültürü korumak için 2011 yılında folklor üniversitesini kurduğunu söyledi.
Üniversite, Karnataka halkı üzerinde araştırma ve bilimsel araştırmalar yürütüyor ve enstitü, “kültürümüz hakkındaki bilgimizi geliştirmek” olan farklı bir akademisyen tarzını benimsiyor.
Vali, “Birlik hükümeti tarafından tanıtılan NEP, gelecekte eğitim sisteminin, özellikle gelenek ve kültürün iyileştirilmesine yardımcı olacaktır” dedi. Kültürümüzü ve geleneğimizi bilimsel çalışmalarla korumak ve yaşatmak için çok çalışmalı ve çaba göstermeliyiz. Volksuniversity aktif olarak bu konuda çalışmalıdır.”
Üniversite, Ranebennur taluk, Jivan Ram Sullya, Haleget, Aremallapur’dan ünlü halk sanatçıları Kenchappa Nagarajji’ye fahri doktora verdi. Rangamane Samskruti Kala Centre, Tallur Shivaram Shetty, Udupi bölgesinden Elatadu, Hubballi’den Yashavanth Sirdeshapande, Gadag’dan Basavaraj Kanchigere ve Bagalkot’tan Ambaji Sugetakar.
Mohan AlvaAlvas Eğitim Vakfı kurucusu, Rektör Yardımcısı Prof TM Bhaskarkatip ve sendika üyeleri hazır bulundu.