Filariasis bilinçlendirme toplantısı kaldırıldı | kanpur haberleri

ForAhmed

Global Mod
Global Mod
Kanpur: Savunuculuk ve Araştırma Merkezi (CFAR) tarafından kurulan bir filariasis ağ grubu, Cumartesi günü Sağlık Bakanlığı’nın katılımıyla bir farkındalık toplantısı düzenledi. Kalyanpur engellemek.
‘ mitingi münasebetiyle düzenlendi.Uluslararası Fiziksel Engelliler Günüaltında Filaria’nın ulusal olarak kaldırılması filaria hastaları ve engelleri hakkında farkındalık yaratma programı.
Raghuveer, Premvati SudhaSuman, fiziksel engelliliğin bir lanet değil, Allah’ın bir lütfu olduğu mesajını verdi. “İlerleme ruhu, engeli unutma, seni toplumda öne çıkarıyor. Düşünce ve düşünceler değişmeden insan engelli girdabından çıkamaz” dediler.
Grubun bir üyesi olan Suman, toplumun engelliliğe karşı tutumunun olumsuz olduğunu, ancak kişinin herhangi bir fiziksel zorluğu gönülden kabul etmesi ve sonra yoluna devam etmesi gerektiğini söyledi. “Filariasis’im var ama kimsenin benim düştüğüm duruma düşmesini istemiyorum. Bu yüzden farkındalığı artıracağım ve hiçbir şekilde engelli kalmamalarını sağlayacağım” dedi.
Prasoon Dwivedi, koordinatör CFAR, çocuklarda filariasis ve neden olduğu sakatlık hakkında bilgi verdi. Ayrıca nedenleri, belirtileri, korunma, tedavi, yönetim vb. konularda da detaylı bilgiler verildi.İki yaşından küçük çocuklar ve hamileler dışında herkesi enfeksiyondan korumak için yılda bir kez ilaç alınmasını tavsiye etti. filaryaz.