Dharwad’da 522 öğrenci polis tarafından eğitildi | Hubballi Haberleri

IstAh

Member
Hubballi: Bölge Polisi, Öğrenci Polis Harbiyelisini (SPK) öğrenciler arasında liderlik, karakter ve zihinsel güç geliştirmek için 13 kırsal okulda program.
Seçilen öğrenciler, Birlik Hükümeti programı kapsamında üç ay boyunca eğitilecektir. Her okuldan 20’ye yakın erkek ve kız seçildi ve 522 öğrenci eğitildi. Hepsi haftada bir gün, her biri 40 dakikalık üç dersle antrenman yaptı. Nitelikli polis memurlarına okullarda eğitim görevi verilir.
Dharwad polis şefi Lokesh Jagalasar STOI’ye, SPC’nin iç ve dış sınıflar ve etkinlikler aracılığıyla öğrencilere değerler ve etik aşılayarak polis ve toplum arasındaki uçurumu kapatmaya çalıştığını söyledi.
“Kusugal, Karadigudda, Adaragunchi, Mummigatti, Dharwad, Anchageri, Kuruvinakoppa, Alanavar, Gudisagar, Annigeri, Saunshi, Gudageri ve Devlet Lisesi, Navodaya Lisesi Kyarakoppa ve Polis Çocuk Yatılı Okulu, Dharwad devlet okullarından öğrenciler eğitim görüyor.” dedi. ekledi.
“NCC doğrultusunda öğrenciler için kısa süreli bir kurstur. Ağırlıklı olarak 8. ve 9. sınıflardaki öğrencileri hedefliyor. Öğrenciler, gelişim, duygusal ve zihinsel zindelik, yurttaşlık sorumluluklarının farkındalığı, polis teşkilatına giriş ve bağımlılıktan arınmış bir toplum inşa etme gibi çeşitli konularda eğitilecekler. Genel olarak projenin amacı güçlü bir ulus inşa etmektir” dedi.
Lokesh, programı seçilen okullarda uygulama sorumluluğunun ilk kez bölge polisine verildiğini söyledi. Program, NCC’ye erişemeyen öğrencilere fayda sağlar. Eğitim için polis memuru veya emniyet müdürü düzeyinde personel ve tatbikat eğitmenleri görevlendirilir. Kız çocuklarına savunma eğitimi verilecek” dedi.