Dharwad: hayvan refahı yardım hattı belirsiz | Hubballi Haberleri

IstAh

Member
HUBBALLI: Hayvan refahı yardım hattıBaşta inekler olmak üzere hayvanları korumak için Haziran 2021’de başlayan çalışma tüm gün meşgul.
Dharwad’da bir hayvansever olan Ashok Londe, 30 Kasım günü saat 11:30 ile 13:50 arasında 8277100200 numaralı yardım hattını aramaya çalıştığını söyledi. “Bana her zaman meşgul olduğunu söylerdi. Maratha Kolonisi’ndeki başıboş sığırlar cilt hastalığından ciddi şekilde muzdaripti. Sığırlar deri hastalığından muzdarip olduğunda her zaman kullanılamıyor” dedi.
Hayvansever Harshavardhan Sheelavant, telefon gelse bile, arayanlara sokak hayvanlarını ağaçlara veya başka bir yere bağlayarak noktanın yerini paylaşmalarının tavsiye edildiğini söyledi. Arayanlardan, başıboş hayvanlardan şikayet etmeleri halinde, besicilik yapan çiftçilerin veya bölgedeki insanların cep telefonunu vermeleri isteniyor. “Sahibinin numarasını veya yakındaki bir kişinin numarasını nasıl bulabiliriz?” diye sordu Sheelavant. “Hükümet bunun 7×24 hizmet veren bir yardım hattı olduğunu ilan etmesine rağmen, hattın diğer ucundaki personel doktorların yalnızca sabah 9 ile akşam 4 arasında müsait olduğunu söylüyor. Birisi yardım hattını ararsa, bir daha aramaya cesaret edemeyecekler. Görünüşe göre hükümet Daireye gerekli personel ve teçhizatı sağlamadı” dedi.
Ayrıca departmanın şikayetleri Facebook, Twitter ve diğer platformlarda kabul ettiğini söyledi. “Ancak kırsal kesimdeki birçok insan ve yaşlılar bunları departmana ulaşmak için kullanamıyor” dedi.
Hubballi’de öğretmenlik yapan Sunanda Bharamagoudar, sokak köpeğini tedavi ettirmek için yardım hattını aradığında, Ünkal’daki hayvan hastanesine götürmek için ısrar ettiklerini söyledi. “Üniversiteye gittiğimde yapamadım. Bölümün yardım hattının sınırlamalarını açıklaması gerekiyor, böylece ondan yardım alıp alamayacağımıza karar verebiliriz” dedi.
Hayvancılık bakanı Prabhu Chavan ve Dharwad hayvancılık ve veterinerlik departmanı müdür yardımcısı Dr. Umesh Kondi yorum yapmak için müsait değildi.