Devlet Eğitim Departmanı Kalika Habba’yı Yürütmeye Hazırlanıyor | Hubballi Haberleri

IstAh

Member
HUBBALLI: İçinde bulunduğumuz akademik yılı ‘Kalika Chetarike’ olarak ilan eden eyalet halk eğitim bakanlığı ‘Kalika Chetarike’ düzenlemesi için hazırlandı.Kalika Habbadevlet okullarında. Amacı, uygulamalı eğitimi, bilimsel ve eleştirel düşünceyi yaygınlaştırmak ve öğrencilerin özgüvenlerini arttırmaktır.
‘Kalika Habba’, öğrenmeyi eğlenceli bir aktivite haline getirmek içindir. Bakanlık yakın zamanda Dharwad’daki öğretmenler için çeşitli etkinliklerle dolu devlet düzeyinde bir çalıştay düzenlemişti. Festival Ocak ayının ilk haftasında başlayabilir. Eyaletteki 4.103 kümenin tamamında ve 35 eğitim bölgesinde kutlanmaktadır. Her okulda öğrencilerin öncülük ettiği ‘Kalika Habba’ düzenleniyor.

Devlet eğitimi Kalika Habba'yı yürütmek için vites yükseltiyor

Kaynaklara göre, Covid-19 salgını okul öğrencilerinin öğrenme yeteneğini etkiledi ve öğrenme açığını kapatmak için ‘Kalika Chetarike’ programı başlatıldı. Sonuncusu olan ‘Kalika Habba’ bu programın bir parçası. Faaliyetler, öğrencilerin hem son iki yılın hem de içinde bulunulan yılın önemli ve devam eden öğrenme çıktılarını hatırlamalarını sağlamak için tasarlanmıştır.
DDPI Shanamuk Swamy Kaladimath, TOI’ye ‘Kalika Habba’nın sözlü öğretim yerine pratik, bilimsel ve eleştirel düşünmeyi teşvik eden eğitim öğeleri içerdiğini söyledi. ‘Öğrenme festivali’ kavramı, çocuklarda yaşam becerilerini geliştirmektir. Ayrıca halk eğitimi departmanı, farklı okullardan öğrencilerin eşliğinde öğrencilerin becerilerini ifade etmeleri ve yeni şeyler öğrenmeleri için iyi bir fırsat yaratmak istiyor.
düğüm memuru Kalika Habba GN Matapathi 115 taluk kaynak kişisi (TRP) için söz konusu bölge düzeyinde çalıştaylar üç gün boyunca Dharwad’da yapılacak. Daha sonra TRP’ler farklı bloklara, kümelere ve okullara ulaşacak. Eğitim, ‘Kalika Habba’nın parçası olan faaliyetlere odaklanacak.
proje koordinatör yardımcısı Rashtriya Madhyamik Shiksha Abhiyan SM Hudedamani, “23-25 Kasım tarihleri arasında Dharwad’da Belagavi ve Kalaburagi bölümlerinden yardımcı askerler için devlet düzeyinde bir çalıştayı başarıyla gerçekleştirdik. Programda 16 ilçeden 80 öğretmene eğitim verildi. Program öğrenciler gözetiminde yürütüldüğü için bu çalıştayın konukları oldular. Liderlik becerileri hakkında daha fazla şey öğrenebilmek için sahneye oturdular.”