Bommai, Janata Darshan için ziyaret ettiği her köy için ₹1 Crore taahhüt ediyor| Hubballi Haberleri

IstAh

Member
HAVERI: Başbakan Basavaraj Bombay İlk “köyde kalma” programına Cumartesi günü Birlik Bakanı Pralhad Joshi ve Maliye Bakanı R Ashoka ile birlikte Haveri bölgesindeki Shiggaon meclis bölümünün altındaki Baada köyünden başladı.
Bommai, memleketi Shiggaon’daki aziz Kanakadasa’nın doğum yeri olan Baada köyüne heyecan verici bir resepsiyonla ulaştı. Bommai’nin saat 16.00’dan 20.00’ye kadar okuduğu köydeki okul binası hileliydi. Ayrıca kültür birlikleri eşliğinde süslü bir traktör üzerinde bir geçit törenine alındılar.
Geceleme için yenilenen bir devlet okuluna yerleştikten sonra Bommai, halkın şikayetlerini ele almak için bir ‘Janata Darshan’ (halka açık etkileşim) düzenledi. Çok sayıda insan CM’yi görmek ve dilekçe vermek için geldi. Talepleri, fiziksel engelliler için yapay uzuvlardan yaşlılar için emekli maaşlarına kadar uzanıyordu.
“Grama Vastavya insanlara ulaşmanın, sorunlarını anlamanın ve hükümetin nasıl çalıştığını öğrenmenin bir yolu. Köyde ikamet programının bir parçası olarak ziyaret ettiğim her köy için 1 Rs 1 crore ayırmayı planlıyorum,” dedi Bommai.
Haveri ilçe yönetimi de geçen haftadan bu yana BK’nın ziyareti ve bakanın köyde kalması için kapsamlı hazırlıklar yapmıştı. Bommai, Bada köyünde dört saatten fazla zaman geçirdi; köyün eteklerindeki Atal Bihari Vajpayee Yatılı Okulunda öğrencilerle yemek yedi. Akşam yemeğinde jowar roti, chapati, sebzeler, tatlılar ve pilav servis ettiler. Daha önce, CM bir kültürel programa katıldı.
Bu, Bommai’nin Maliye Bakanı R Ashoka’nın ‘Jilladhikari Nade Halli Kade’ (Komiser Yardımcısının Köye Yürüyüşü) programı başlıklı Grama Vastavya girişimine ilk kez katılmasıydı. Köyde kalma programı ilk olarak JD(S)’den eski CM HD Kumaraswamy tarafından başlatıldı. Bir önceki görevinde (2006–7), Kumaraswamy geceleri köylülerin evlerinde geçirdi. 2018-2019’da başbakan olduğunda devlet okullarında kalmaya karar verdi. Daha sonra Bommai’nin selefi BS Yediyurappa devraldı. Bir BJP yetkilisi, “Shiggaon onun ana seçim bölgesi olduğundan, bu kesinlikle CM’ye (anketlerde) yardımcı olacaktır.”
‘Shiggaon’a gömülmeliyim’
CM, Cumartesi günü Shiggaon-Savanur’daki bir mitingde duygusal bir konuşma yaptı. “Bunu zaten söyledim. Ölümümden sonra Shiggaon toprağına gömülmeliyim” dedi Bommai gözyaşlarına boğulurken.
“Bu seçim bölgesindeki insanlar bana çok fazla sevgi ve güç verdiler. Sizlerin onayı ile Başbakan oldum. Ancak Bengaluru’daki sorumluluklarım arttıkça eskisi gibi ulaşılamıyor olmam bazılarını üzebilir. Ölene kadar da bu milletin ve bu bölgenin hayrına çalışacağım” dedi.