Asırlık devlet okulunun yeni bir binaya ihtiyacı var | Hubballi Haberleri

IstAh

Member
HUBBALLI: Harap, eski devlet okuluna Girani Çal içinde Hubballi, bu yıl aralıksız yağan yağmur çatının akmasına neden olurken, altyapı arzulanan bir şey bırakıyor. Okula kayıt sayısı bu nedenle son yıllarda düşüşe geçmiştir. 2021-2022 eğitim-öğretim yılında 40 öğrenci okula kayıt olmak için başvuruda bulunurken, bu eğitim-öğretim yılında bu sayı 31’e düştü.
Okul binasının en son tadilatının üzerinden 35 yıldan fazla zaman geçmiştir. Yapının sızdıran tavanı bugün sac ile kapatılmıştır. Binanın kötü durumu, bazı STK’ları çocukları barındırmak için ek bir oda inşa etmeye sevk etti, ancak hükümet binanın içinde bulunduğu kötü duruma kayıtsız kaldı. Okulun mezunları arasında, binayı yenilemek için hiçbir çaba gösterilmemesine rağmen, birçok seçilmiş temsilci ve Okul Gelişimi İzleme Komitesi (SDMC) üyeleri bulunmaktadır.
Karwar Yolu üzerindeki okul, Hubballi’den yaklaşık iki kilometre uzaklıktadır. Birinci sınıftan beşinci sınıfa kadar eğitim veren ilkokulun gücü 31’dir. Yeni yapılan derslik birinci sınıftan üçüncü sınıfa kadar, dördüncü ve beşinci sınıflar ise tenekeli ambarda eğitim görmektedir. çatı.
Hubballi Şehir Bloğu Eğitim Sorumlusu (BEO) Channabasappagouda TOI’ye şunları söyledi: “Okulun bulunduğu arazi davalara karışmış durumda. Yeni bir binanın inşası için arazi aramak üzere Hubballi-Dharwad Municipal Corporation’a (HDMC) yazdık. Arazi özel şahıslara ait olduğu için yeni yapıların inşası halk eğitim dairesi için zorlaştırılmaktadır. HDMC Şirketi Mangalamma Mohan Hiremani dedi bakan Shankar Patil Munenakoppa okulun mezunlarından biriydi. “Hükümetteki yüksek pozisyonuna rağmen, okul için yeni bir bina inşa etmeyi başaramadı. İlgili makamlara yaptığımız başvurular sonuç vermedi” dedi.
Girani Chal sakini Kuber Pawar okulda içme suyu, tuvalet ve diğer temel ihtiyaçlar için bir dağıtıcı bulunmadığını söyledi.