Anketleri izleyen EC’ye değil Uttar Pradesh hükümetine göre Akhilesh Yadav kötü yönetim iddiasında | kanpur haberleri

ForAhmed

Global Mod
Global Mod
KANPUR: Samajwadi Partisi Genel Başkanı Akhilesh Yadav, Pazartesi günü Mainpuri Lok Sabha genel seçimlerinde oyunu kullandıktan sonra Seçim Komisyonu (AK) ve hükümet aleyhinde ciddi suçlamalarda bulundu.
“Seçim Komisyonu hükümet adına uyur ve çalışır. Seçim Komisyonu’nun seçimleri denetlediği bilinen bir gerçektir ama burada hükümet seçimleri denetler.”
“Polis ve yönetim ortalığı karıştırıyor. Oy kullandığım gişenin makinesi çalışmadı… EVM’lerin çalışmadığı daha birçok yer var.” Seçim Komisyonu çalışır, demokrasi biter.”
Seçim komisyonunun seçmenlerin oy kullanmasını engelleyen yetkililer hakkında işlem yapması gerektiğini söyledi. Oy oranı düşük kalsın diye BJP halkı her türlü hileye başvuruyor” dedi.
“Ancak bu, Netaji’den (Mulayam Singh Yadav) sonraki ilk seçim ve önceki anketlere kıyasla çok sayıda insan oy kullanmak için dışarı çıkıyor.” Gujarat’ta büyük bir yenilgiyle karşı karşıya.” Amca ve PSPL şefinin güvenliğini geri çektiği için eyalet hükümetine saldırı Shivapal YadavAkhilesh, “Onlar (BJP hükümeti) güvenliği istediklerine veriyorlar. Ne diyelim, mafyaya bile güvenlik verildi” dedi.
BJP hükümeti hiçbir şey yapmadı, ne yapıldıysa Netaji sayesinde oldu” dedi. Seçim Komisyonu’nun hükümet adına çalışma şekli, muhalefetin 2024 seçimleri için hazırlayacağı çok şey olacağı anlamına geliyor.
SP adayı Dimple Yadav da seçim komisyonuna ve hükümete sert çıkıştı. “Bu seçimde insanlar, Netaji’nin seçimi olduğunu düşündükleri için oy kullanıyor. Hükümet oyların kullanılmasını istemiyor, bu yüzden insanlar uyanık olmalı” dedi.
Shivpal ayrıca idari işleyişi ve bazı stantlarda iddia edilen usulsüzlükleri sorguladı. “Pop anketleri yavaş ve birçok alanda EVM’ler tahrif edildi” dedi. Mainpuri’deki sesler arasında, Shivpal Pazartesi günü birkaç alanı ziyaret etti ve sıradan seçmenlerle de etkileşimde bulundu.
Shivpal, “İşçilerimiz taciz edildi ve saldırıya uğradı. Onları dün gece (Pazar gecesi) polise yakalanmamaları ve sabah 7’de sandık başına gitmeleri ve oy kullanmaları konusunda uyarmıştım.” Mainpuri Lok Sabha ara seçimi, SP’nin kurucusu Mulayam Singh Yadav’ın ölümünden sonra gerekliydi. Gelini ve eski milletvekili Dimple Yadav, Mainpuri’den kavga ediyor.