Agniveer Vayu Adaylarının Kabulü Ats’de Başlıyor | Hubballi Haberleri

IstAh

Member
Belagavi: İlk partinin indüksiyon süreci Vayu’yu kızdır Merkezi hükümetin iddialı Agnipath planı kapsamındaki adaylar, 30 Aralık’tan itibaren ülkedeki tek eğitim merkezi olan Airmen Eğitim Okulu’nda (ATS-Belagavi) başlayacak.
Hindistan Hava Kuvvetleri, Agniveer Vayu mevkileri için 2.850’si seçilen ve 22 haftalık yoğun askeri ve nehir tabanlı eğitimden geçecek olan Agniveer Vayu görevlerine 7.5 binden fazla başvuru aldı. ATS Belagavi. Aynı zamanda 150 Agniveer Vayu adayının (savaşmayan) eğitimi de 24 aylık bir süre için başlayacak.
Göreve alınan tüm adaylar, Merkezi Havacı Seçim Kurulu’nun (CASB) himayesinde, coğrafi olarak ülkenin farklı eyaletlerinde bulunan Havacı Seçim Merkezleri tarafından seçilir.
Agniveer Vayu adaylarının ATS-Belagavi’ye kaydı, göreve başlama süreci için 25-29 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek. 800 kursiyerden oluşan ilk parti Pazar günü geldi ve geri kalanı önümüzdeki dört gün içinde gelecek. Kayıt için gelen adayların sorunsuz akışını kolaylaştırmak için Belagavi tren istasyonunda dört resepsiyon masası kuruldu.
Agniveer Vayu adaylarının hizmeti dört yıl sürdüğü için adayların yetkinliklerine göre uçak, radar, silah vb. Genel eğitimde adaylar sadece genel hizmet bilgisi alacak, ancak Agniveer Vayu adaylarına gelince, eğitim fakültesi üzerinde eğitim baskısı daha fazla olacaktır.
ATS Belagavi’nin baş eğitmeni (eğitim) grup lideri Arun Mittal’a göre, Agniveer Vayu adayları için eğitim müfredatı güncellendi. Altı aylık eğitim programı kapsamında adaylara fiziksel ve zihinsel eğitim de verilmektedir. Ham genç adamlardan savaşa hazır ve teknoloji meraklısı savaşçılara dönüştürülecekler. Görgü kurallarını da öğrenirler. Ayrıca dört yıllık hizmetlerinden sonra döndüklerinde yükseköğrenimleri boyunca kullanabilecekleri krediler alıyorlar.
ATS komutanı Hava Subayı S Shridhar, göreve başlayan adayları eğitmek için uluslararası düzeyde tesislere sahip olduklarını açıkladı. Bunlar arasında bir egzersiz odası, spor salonu ve yüzme havuzunun yanı sıra aynı anda 3.500’den fazla barınma olanağı bulunmaktadır.
Adayların kaydı katı Covid-19 kurallarına uygundur.