40 öğrenci Iit-k Mechmicrofab’a katılıyor | kanpur haberleri

ForAhmed

Global Mod
Global Mod
KANPUR: Makina Mühendisliği BölümüIndian Institute of Technology Kanpur (IIT-K), 5 Aralık – 15 Aralık tarihleri arasında mekatronik ve mikro fabrikasyon (MechMicroFab-2022) üzerine üst düzey bir çalıştaya ev sahipliği yapacak. Çalıştay, Hindistan Hükümeti Bilim ve Teknoloji Bakanlığı-Bilim ve Mühendislik Araştırma Kurulu (DST-SERB) tarafından ‘Accelerate Vigyan, Mission-ABHYAAS’ kapsamında finanse edilmektedir.
Disiplinlerarası Siber-Fiziksel Sistem Ulusal Misyonu’nu (NM-ICPS) hedefleyen bu çalıştay, hızla dönüşen küresel üretim senaryosunda bilimsel araştırma ve modern teknolojilere uyum sağlamak ve gelişmek için yeni nesil araştırmacıları eğitmeyi amaçlamaktadır.
MechMicroFab-2022, mikro/nano ölçekli üretim için temel ve gelişmiş kontrol sistemleri, mekatronik, istatistiksel araçlar, modern üretim ve hassas teknolojiler içeren bir eğitim platformu sağlar. Eğitimli araştırmacılar ayrıca Skill India ve Atmanirbhar Bharat’ın vizyonuyla da uyumludur. MechMicroFab-2022, Profesör Janakarajan Ramkumar ve Profesör Sarvesh tarafından koordine edilmektedir. Kumar Mishra Makine Mühendisliği Bölümü’nden, IIT-Kanpur. Çeşitli saygın enstitülerden konuşmacılar, farklı tematik araştırma alanları hakkında bilgi edinmenin yanı sıra dersler verecek.
prof. J Ramkumar çalıştaya ülkenin dört bir yanından çok sayıda kadın araştırmacının da dahil olduğu 40 öğrencinin katıldığını söyledi. profesör Sarveş Kumar Mishra, katılımcıların yüksek performanslı ekipman, deney planlama ve yürütme, veri toplama ve yorumlama ve fahiş hassas işleme ve biyomedikalden çeşitli uygulama endüstrilerini kapsayan eklemeli üretim sistemlerini sürdürmek için temel görgü kuralları hakkında uygulamalı eğitim alacağını da sözlerine ekledi. savunmaya. havacılıktan otomotive. 11 günlük çalıştayda, normalde daha az keşfedilen belirli alanlarda bilgi aktarımına öncelik verilecektir.