Avrupa'da otuz yıl geçirdikten sonra mı? Hradec'in başkanı, o zamanlar bize de güvenilmediğini söylüyor

IstAh

Member
Urit, kulübün genel menajeri olarak yaptığı işe bir oyun olarak saygı duyduğu zamanların güzel bir anısı.

Jukl'a göre, bu konu hakkında çok düşündüğümüz ve bu yüzden kimsenin onlarla uğraşmadığı 1995 baharını, Hradec takımının o zamanki Pohr MFS'de oynadığı zamanı hatırlıyorum. Doel si ve önemli kupa için onu Pohr vtz pohr'a taşıdı.

Bu on yılın ardından Avrupa'ya dönmek için Hradec'in tek umudu var. Etkinlikte, Teplice ile yapacakları düelloda, Avrupa adına grupta Pazar günkü düellodan aldıkları tek gol atılımını yenecekler.

ÇEVRİMİÇİ: Hradec Teplice

Cumartesi günü saat 18:00'den itibaren detaylı rapor

Bu bir anı değil ama Jukla sezonun doruk noktası. Yeni dönemde, sonunda son kaydetmenin izleneceği ilk film de izlenmek üzere satılabilir. Mayıs ayının sonunda sezon çocuklarla dolu tribünler önünde ısınma antrenmanlarıyla geçti.

Özellikle Hradec'in benzer bir şeyi beklediği yıllardan sonra çok tatmin edici…
Her şeyden önce hepimiz için yeni ve nihayet hayallerle dolu bir bayram sezonuydu. Canavarında nasıl ortaya çıktığı önemli değil. İşe yaramasa bile bu hayvanı kulüpteki herkesin büyük bir varlığı ve değerli bir eseri olarak kabul ediyorum.

Ancak rüya gibi bir sezona benzemediği anlar da vardı.
Urit öyle. Sonbaharın tamamı ve yılın yarısı ekibimiz açısından ideal bir dönem değildi. Tam beşli oynadığımızdan değil ama sonuçlar yetersizdi.

Gerçekler

Hradec, Teplice'ye karşı

• Avrupa'da son liglerin rövanş maçı yarın saat 18.00'de.
  • Teplice'de ilk maçı Hradec 1-0 kazanırken, en iyi maçta önemli golü Koubek attı.
  • Bu ikilinin en iyileri Cuma günü bir hafta sonra grubun beşinci takımıyla şampiyonluk için mücadele edecek, maç Hiti Soupee'de oynanacak ve Avrupa Konferans Ligi ön eleme turu oynayacaklar.
  • Grubun şampiyonluk için son turu öncesinde Ostravsk Bank beşinci sırada yer alıyor ancak Mlad Boleslav veya Slovcko da oraya yerleşebilir.

Sadece bahar ve özellikle de son haftaları ve ayları tamamen farklı görünüyor. Teknik direktör Horej'in yönetimindeki bilanço harika; son on bir maçta yedi galibiyet ve iki beraberlik, sadece Sparta ve Slavi ile. Sizce nereden geldi?
Bana göre Karvina'ya karşı alınan galibiyet ligde işleri gerçekten başlattı. Ama aynı zamanda tüm baharın aslında mükemmel olduğunu da görebilirsiniz. Sağ tarafta gösteriyordu. Üçüncü ligdeki takımları yenemedik ki öyle de olabilir ama rakibimiz olarak Donck, Avusturya Vde, Olomouc ve Trnava'dan çok iyi takımlar vardı. Çok karanlık ve bir kez bile kaybetmedik. Yaptıklarımızla bunun neredeyse imkansız olduğu söylenebilir.

Cumartesi günü, Avrupa final grubunda tek gol atlamak için oldukça dolu bir arenada olacaksınız. Teplice'le olan kavgadan bu yana ne oldu?
ve buna takılıp kaldığımızda, karar vermekten çok uzaktır. Teplice'nin bir itibarı var, bunu kendi sahasında da gösterdiler, mağlup olduklarında bile çok uzun süre oynuyorlar. Sonu kendi lehlerine çevirmek isteyecekler. Mükemmel bir arka planda oldukça açık ve çekici bir futbol.

Bu baskı, mevcut durumda az da olsa favori olmanızdan kaynaklanmıyor mu? Şu an için karar verilmiş değil ve bizim için hala bir umut. O zamanlar kimsenin onlara bulaşmadığını hatırlıyorum, geçen sefer esas olarak kendimizi kurtarmak istiyorduk ve bu da başımıza geldi. Bu çok benzer.

Finlandiyalı ikili, grubun beşinci takımıyla şampiyonluk mücadelesi vererek Avrupa Konferans Ligi'nin ilk turuna yükselmek için mücadele edecek. Son turdan önce Ostravsk Bank onu kazandı ancak Mlad Boleslav onun önünde olabilir. Bunu nasıl görüyorsunuz?
Ben de deneyeceğim, bakalım nasıl olacak.

Akraba olabilir mi?
Son kurtarmada bile dengeler gereği Avrupa yolunun herkese açık olacağını düşünüyorum. Ve biz ya da Teplice, o kurtarmaya Finle'den gideceğiz.

Teplick tonk Josef Vanda, Hradec Krlov'a karşı maçı yönetiyor.

Lig sezonu Hradec galibiyetiyle sona erecek ancak ardından Çek milli takımının Kuzey Makedonya karşısında kazandığı galibiyetin zirvesi yeni arenada yaşanacak. Ne var kim?
Bu neredeyse bir şaka. On ya da on beş yıl boyunca Hradec'te futbolun yeni bir stadyum inşa edebileceğine inandık ve bunun yapılabileceğini düşünüyorum. EURO'ya gitmeden önce bir generalin burada olması olağanüstü bir şey. Biletlerin biletleri iki saat içinde tükendi ve bu sadece Hradec'te futbol ve kulüp açısından günün nasıl değiştiğini gösteriyor. Arenanın tamamını satabildiğimiz, yaşı ne olursa olsun yeni taraftarlar kazandırabildiğimiz bir sezon yaşadık. Yol bu.